Nowe standardy - polityka może wyglądać inaczej | Wojciech Dorżynkiewicz

Nowe standardy – polityka może wyglądać inaczej

 

Nowe standardy - polityka może wyglądać inaczej

W polskiej polityce musi dojść do zmiany pokoleniowej, dzięki której zapanują wyższe standardy w naszym życiu politycznym.

 • icon_1Radny dla mieszkańców.

 

Radni miasta są reprezentantami mieszkańców w Radzie Miasta. Każdy mieszkaniec powinien mieć możliwość kontaktu i spotkania się ze swoim radnym. Niestety rzeczywistość wygląda inaczej i kontakt dużą częścią naszych radnych jest trudny. Uważam, że powinno się to zmienić.

 1. Jako pierwszy radny w Szczecinie będę miał swoje biuro, w którym będę przyjmował mieszkańców. Jako jeden z nielicznych będę prowadził swoją stronę.
 2. Rozpoczynam również pracę nad projektem zglossprawe.pl, aby każdy mieszkaniec mógł napisać co trzeba zrobić w jego okolicy.
 3. Chcę nawiązać ścisłą współpracę z radnymi osiedli, szkołami i organizacjami działającymi na Prawobrzeżu. Dzięki temu nasze lokalne sprawy będą częściej poruszane w Urzędzie Miasta.

 

 • icon_2Aktywność i skuteczna działalność
 1. Mieszkańcom w kampanii obiecałem, że będę walczył o Prawobrzeże. Zamierzam dotrzymać słowa. Dlatego chcę być jednym z najbardziej aktywnych i skutecznych radnych.

 

 • icon_3Wysoka kultura polityczna
 1. Osiem lat temu zacząłem angażować się w politykę, ponieważ chciałem, aby była ona zupełnie inna. Polityka nie musi oznaczać jałowych sporów, ciągłej kłótni i nie musi być pełna hipokryzji. Polityka powinna być oparta na merytorycznych rozmowach, słuchaniu i analizowaniu argumentów drugiej strony, szukaniu kompromisów oraz możliwości współpracy.

 

 • icon_4Pomoc dla mieszkańców
 1. Przez najbliższe trzy lata będę prowadził Biuro Bezpłatnych Porad Prawnych, w którym potrzebujący wsparcia będą mogli skorzystać za darmo z pomocy prawnika
 2. Będę współpracował z każdą osobą, która ma pomysły na to jak można zmienić naszą okolicę
 3. Dalej będę angażował się w budowanie społeczeństwa obywatelskiego i aktywizację młodych ludzi.