O mnie | Wojciech Dorżynkiewicz

O mnie

O mnie

1491710_854708787874140_7297245991029128199_nJestem Radnym Województwa Zachodniopomorskiego. Aktywnie działam na rzecz rozwoju Szczecina i regionu
Mam 30 lat. Całe swoje życie jestem związany z Prawobrzeżem. Od 10 lat jestem aktywny społecznie i politycznie, ponieważ chcę by Szczecin był lepszym miejscem do życia.

Walczę o lepszy Szczecin

Dotychczas w swojej działalności publicznej walczyłem o to byśmy mieli lepszą komunikację miejską, by nasze osiedla były przyjazne i bezpieczne oraz o to by Szczecin stawał się coraz bardziej obywatelski.

Pomagam ludziom

Działam w kilku organizacjach pozarządowych. W swojej działalności skupiam się budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i aktywizowaniu młodych ludzi. 

Prowadzę również bezpłatne biuro porad prawnych, w którym osoby poszukujące pomocy prawnej mogą skorzystać z darmowej pomocy prawnika.

Prywatnie

Urodziłem się w Wielgowie, wychowałem na Majowym. Pół życia spędziłem w Dąbiu. Chodziłem do III Liceum Ogólnokształcącego. Ukończyłem politologię na Uniwersytecie Szczecińskim

Sporo biegam (najczęściej 10 km przed snem), staram się czytać (jestem miłośnikiem Gombrowicza, uwielbiam Steinbecka), moimi autorytetami są Jerzy Giedroyć i Władysław Bartoszewski. Słucham dużo rocka (Armia, Kult), lubię jazz. Chodzę w ciemno do kina na filmy Woody'ego Allena, Aronofsky'ego i Almodovara. 

Nowe standardy - polityka może wyglądać inaczej

W polskiej polityce musi dojść do przemiany pokoleniowej, dzięki której zapanują wyższe standardy w naszym życiu politycznym.

 • icon_1Radny dla mieszkańców.
 • icon_2Aktywność i skuteczna działalność
 • icon_3Wysoka kultura polityczna
 • icon_4Pomoc dla mieszkańców
Zobacz więcej

Moja działalność

 • 2006Początek działalności - Stowarzyszenie Młodzi Demokraci W wieku 18 lat wstąpiłem do Stowarzyszenia Młodzi Demokraci. Był to okres kampanii wyborczej i chciałem wspomóc osoby, które walczyły o to, aby na kolejną kadencję prezydentem nie został Marian Jurczyk
 • 2008-2011Przewodniczący Stowarzyszenia Młodzi DemokraciTrzykrotnie pełniłem funkcję przewodniczącego Stowarzyszenia. Udało mi się skupić przy naszej organizacji blisko 50 młodych energicznych ludzi, którzy tak samo jak ja chcieli, aby Szczecin rozwijał się jak najlepiej.
 • 2008-2012Asystent Posła Nitrasa W czasie studiów miałem przyjemność pracować jako asystent Posła (a od 2009 roku europosła) Sławomira Nitrasa.
 • 2011Radny Rady Osiedla MajoweW roku 2011 zostałem Radnym Osiedla Majowe. Przez dwa lata walczyłem o to by na Majowym działo się jak najwięcej, aby budżet, którym dysponowała Rada był wykorzystywany z jak największym pożytkiem dla mieszkańców.

 • 2012Szkoła Liderów Społeczeństwa ObywatelskiegoJestem Absolwentem Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego - organizacji, która zajmuje się podnoszeniem umiejętności liderskich wśród osób, które zajmują się działalnością społeczną i polityczną.
 • 2013Praca w Wyższej Szkole Administracji PublicznejW Wyższej Szkole Administracji Publicznej zajmowałem się marketingiem oraz organizacją szkoleń oraz spotkań. Byłem też jednym ze szkoleniowców uczących na temat marketingu i komunikacji interpersonalnej.
 • 2014Start w wyborach samorządowychW 2014 roku w wyborach samorządowych kandydowałem z Prawobrzeża na radnego miasta. Uzyskałem 846 głosów (trzeci wynik na liście) i niestety nie uzyskałem mandatu radnego. Jednak byłem pierwszy w kolejności do zostania radnym w przypadku rezygnacji z mandatu przez profesora Grodzkiego lub radną Joannę Bródkę.
 • 2015Działalność gospodarczaPo zakończeniu współpracy ze WSAP-em postanowiłem wspomóc rozwój rodzinnej firmy zajmującej się działalnością marketingową.
 • 2012Kinder Von KampRazem ze Stowarzyszeniem Pomeraniak oraz burmistrzem Trzebiatowa prowadziliśmy działania mające na celu upamiętnienie ofiar katastrofy samolotu, w której w czasie II Wojny Światowej zginęło ponad 80 dzieci
 • 2015Stowarzyszenie Wizualny SzczecinJestem członkiem Stowarzyszenia Wizualny Szczecin, które ma na celu dbanie o edukację obywateli pod kątem estetyki miejsc publicznych
 • 2015Początek w Radzie MiastaProfesor Grodzki został wybrany na Senatora RP. Dzięki temu 17 listopada zostałem zaprzysiężony na Radnego Miasta Szczecin. Jest to wielka odpowiedzialność.

Inicjatywy

01.

Park Majowe Od trzech lat walczę o to by na osiedlu Majowym powstał Park. Gdy byłem Radnym Osiedla Majowe powstał projekt parku. Dwukrotnie zgłaszałem inicjatywę powstania parku do Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja ma być rozpoczęta w przyszłym roku. Będę osobiście nadzorował tę inwestycję, aby powstała jak najszybciej.

02.

Dobra komunikacja Razem ze Stowarzyszeniem Młodzi Demokraci przeprowadziłem inicjatywę Dobra komunikacja. Walczyliśmy o bilety 10 minutowe, możliwość zakupu biletów w autobusach przez całą dobę i zgłaszaliśmy wnioski o poprawę komunikacji w naszym mieście. Jako radny będę walczył o zmianę koncepcji trasy Szybkiego Tramwaju, pozostawienie na trasach autobusów pośpiesznych i częstsze kursowanie linii 77, 64, 66, 79 i 73.

03.

Pomnik Sediny Pomnik Sediny był symbolem Szczecina. Wsparłem inicjatywę kupców i zgłosiliśmy obywatelski projekt uchwały Rady Miasta w sprawie powstania tego pomnika w Szczecinie. Będę walczył o to, aby Sedina znowu stała się symbolem i wizytówką miasta.

02.

In vitro W 2012 roku razem z Młodymi Demokratami zebraliśmy 3 tysiące podpisów pod uchwałą wprowadzącą w Szczecinie dofinansowanie do zabiegów in vitro dla par zamieszkujących w naszej gminie. Chcieliśmy w ten sposób pomóc osobom, które są bezpłodne, a nie stać ich na kosztowny zabieg.

05.

Warsztaty i zajęcia dla uczniów szkół Współpracuję ze szczecińskimi szkołami. Organizuję wraz ze znajomymi warsztaty i zajęcia aktywizujące uczniów. Mam nadzieję, że dzięki tym inicjatywom młodzież będzie aktywna społecznie. W Radzie Miasta priorytetem będzie dla mnie wprowadzenie w Szczecinie systemowego programu edukacyjnego, który będzie podnosił kompetencje liderskie uczniów.

06.

Lorem ipsum dolor sit amet Consectetuer Maecenas ac lacus ut neque rhoncus laoreet sed id tellus. Donec justo tellus, tincidunt vitae pellentesque nec, pharetra a orci. Praesent nunc nunc, egestas eget elementum sed; rutrum eget