Petycja w sprawie zwolnienia z opłat w komunikacji miejskiej uczniów gimnazjów | Wojciech Dorżynkiewicz

Petycja w sprawie zwolnienia z opłat w komunikacji miejskiej uczniów gimnazjów

Od kilku dni dostaję wiadomości od rodziców uczniów, którzy chodzą do 3 klas gimnazjalnych, że ZDiTM odmawia ich dzieciom wydania kart upoważniających do bezpłatnego korzystania z komunikacji miejskiej. Działanie prezydenta Krzystka jest wysoce niesprawiedliwe. Nie można wykluczać i różnicować uczniów! Podpisz petycję w sprawie zwolnienia z opłat w komunikacji miejskiej uczniów gimnazjów

➡️Skoro uczniowie 8 klasy szkoły podstawowej mają darmowe przejazdy komunikacją miejską, to czy darmowe przejazdy powinni mieć ich rówieśnicy chodzący do 3 klasy gimnazjum Moim zdaniem tak.

➡️Jest jednak inaczej bo Prezydent Krzystek interpretuje uchwałę radnych niekorzystnie dla mieszkańców.

➡️W związku z likwidacją gimnazjów, uczniów gimnazjów przeniesiono do szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. Formalnie są uczniami szkół podstawowych. W związku z tym powinny ich obowiązywać darmowe przejazdy tramwajami i autobusami.

To nieuczciwe traktowanie uczniów i rodziców.

➡️Działanie prezydenta Krzystka to absurd. Czy to logiczne, że uczeń np. 8 klasy podstawówki ma darmowe przejazdy, a uczeń 3 klasy gimnazjum, który jest w tym samym wieku, chodzi do tego samego budynku szkoły tych darmowych przejazdów nie maa? Ba! Ci uczniowie za rok razem pójdą do liceum lub technikum. To nieuczciwe traktowanie uczniów i rodziców.

➡️"Byłych" gimnazjalistów broniłem na sesji oraz wystosowałem w tej sprawie oficjalne pismo do prezydenta. Domagam się, aby prezydent Krzystek postępował zgodnie z prawem i uznał, że uczniom klas trzecich należą się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Nie można wykluczać i różnicować uczniów!

Podpisz petycję w sprawie zwolnienia uczniów 3 klas gimnazjum z opłat w komunikacji miejskiej.

Szanowny Panie Prezydencie,
jako rodzice i uczniowie czujemy się pokrzywdzeni pańską interpretacja przepisów, która wykluczyła z możliwości skorzystania ze zwolnienia z opłat w komunikacji miejskiej, uczniów przeniesionych z gimnazjów do szkół podstawowych i licealnych.

Pana działanie jest wysoce niesprawiedliwe oraz nielogiczne.  Zgodnie z Pana wykładnią uczeń 8 klasy podstawówki może bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej, a ucznia 3 klasy gimnazjum, który jest w tym samym wieku, chodzi do tego samego budynku szkoły, darmowe przejazdy komunikacją miejską już nie obowiązują.

W związku z powyższym apelujemy o poprawną interpretację uchwały dotyczącej zwolnień z przejazdów komunikacją miejską oraz podjęcie działań mających na celu zwolnienie z opłat w komunikacji miejskiej uczniów, którzy zostali przeniesieni z gimnazjów do szkół podstawowych i licealnych.

Z wyrazami szacunku

RodzicUczeń

Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celu dostarczenia prezydentowi Krzystkowi listy osób popierających petycję i otrzymania informacji o dalszych działaniach mających na celu zniesienie opłat w komunikacji miejskiej dla uczniów szczecińskich szkół.

No Comments Yet.

Leave a comment