Rok w Radzie Miasta | Wojciech Dorżynkiewicz

Rok w Radzie Miasta

OD ROKU JESTEM RADNYM. CO PAN ZROBIŁ? CO SIĘ PANU UDAŁO? CZĘSTO SŁYSZĘ OD MIESZKAŃCÓW TE PYTANIA. POSTANOWIŁEM ZROBIĆ MAŁE PODSUMOWANIE. TO ZALEDWIE WYCINEK Z TEGO CO UDAŁO SIĘ ZROBIĆ LUB CZYM SIĘ ZAJMOWAŁEM.

Najaktywniejszy radny

Zostać najaktywniejszym radnym. Taki był cel. I został spełniony. 160 zapytań i interpelacji, aktywny udział w komisjach i sesjach. Setki spotkań, debat i konsultacji. Ciężka praca.

Park Majowe

Pięć lat zabiegałem o powstanie na Majowym parku. W końcu się udało. We wrześniu będziemy mieli na Prawobrzeżu wspaniałe miejsce do rekreacji i odpoczynku.

Targowisko w Dąbiu

Targowisku groziła likwidacja. Kupcy chcieli rynek zmodernizować, ale wiceprezydent Kądziołka (PiS) wypowiedział im umowę. Na mój wniosek została zwołana komisja radnych w tej sprawie, zaalarmowałem media. Dzięki protestowi udało się zapobiec likwidacji targowiska. Obecnie rynek przechodzi remont.

Czystsze przystanki

Dzięki moim interwencjom miasto zobowiązało się do częstszego sprzątania przystanków na Prawobrzeżu. Dotychczas często widziałem przepełnione kosze czy brudne chodniki. Teraz jest już lepiej. Jednak nadal będę męczył Urząd, aby było na Prawobrzeżu czyściej.

Lodowisko na Majowym

Rok temu na komisję Radnych przyszedł właściciel lodowiska na Majowym. Chciał zainwestować w lodowisko i je zadaszyć. Przez rok miasto nie zrobiło nic, aby wspomóc tę inicjatywę. Dopiero po spotkaniach z wiceprezydentami udało się wywalczyć odpowiednie warunki dzierżawy. Mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli korzystać znacznie częściej z lodowiska.

Prezesi od prezydenta Krzystka dostają po 40 tysięcy złotych premii. Trzeba to ukrócić.

Prezydent Krzystek swoim prezesom co roku daje premię w wysokości 30-40 tysięcy złotych. Byłem jednym z inicjatorów podjęcia przez Radę Miasta stanowiska o zamrożeniu premii dla osób, które zawaliły najważniejsze inwestycje.

Prezydent Krzystek zmarnował 150 mln zł.

NIK w ubiegłym roku stwierdził, że na wskutek niegospodarności prezydent Krzystek zmarnował 50 mln zł. Przez rok nic się nie zmieniło. Straty sięgają 150 mln zł. Domagam się od prezydenta znacznych zmian w prowadzeniu miejskich inwestycji.

1500 pustostanów

Od dwóch miesięcy zajmuję się szczecińskimi pustostanami. Pustych mieszkań i lokali użytkowych mamy 1500. Część z nich jest wolna od 2009 roku. Walczę z prezydentem o to byśmy sprzedali i wynajęli je mieszkańcom. To co się obecnie dzieje to ogromne marnotrawstwo.

Walka o lepszą komunikację

Wydaliśmy na biletomaty i kasowniki 55 mln zł. Niestety ciągle nie działają. 25 autobusów nadaje się na złom, ale Urząd Miasta nie widzi problemu. Po mojej interwencji dwa autobusy straciły dowody rejestracyjne. Nie spocznę póki spółki autobusowe nie zaczną normalnie funkcjonować.

Powstanie nowoczesne Centrum Kultury

Idee Fix mojej kadencji. Rok temu zacząłem o tym mówić. Zorganizowałem debatę. Przyczyniłem się do zwołania kilku komisji w tej sprawie. W roku 2018 zostanie zabezpieczonych 200 tysięcy złotych na opracowanie koncepcji Centrum. Walczymy jednak dalej 🙂

Strefa Płatnego Parkowania

Szczecin na SPP zarabia 18 mln zł. To więcej niż Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz czy Lublin. Prezydent Krzystek chciał ją powiększyć o połowę. Dzięki moim inicjatywom udało się zablokować powiększenie Strefy.

Wsparcie dla szkół

 Nasze szkoły czeka ciężki czas. Reforma oświaty jest nieprzygotowana, pełna błędów i luk. Wspieram szkoły, nauczycieli i uczniów w tym trudnym okresie. Byłem na proteście w Warszawie, rozmawiam z dyrektorami i nauczycielami, napisałem uchwałę podnoszącą dodatki funkcyjne dla dyrektorów.

Nie ma naszej zgody na podwyżki czynszów

9000 mieszkań nie ma toalety lub łazienki. Ludzie mieszkają w strasznych warunkach, a prezydent Krzystek i PiS podnoszą im czynsze. Nie ma na to naszej zgody.

Spotkania, konsultacje i debaty.

Setki spotkań, debat, komisji i konsultacji. Tysiące godzin rozmów z mieszkańcami o problemach, mieście, dzielnicy i osiedlu. Dzięki temu poznaję lepiej lokalne problemy i mogę w Urzędzie je przedstawiać i o nie walczyć.

No Comments Yet.

Leave a comment