Podpisz petycję o poprawę komunikacji miejskiej na Prawobrzeżu! | Wojciech Dorżynkiewicz

Podpisz petycję o poprawę komunikacji miejskiej na Prawobrzeżu!

Podpisz petycję w sprawie poprawy komunikacji miejskiej na Prawobrzeżu! Na których liniach autobusy powinny kursować częściej? Jakich połączeń brakuje pomiędzy naszymi osiedlami?

Prawobrzeże czeka komunikacyjna rewolucja. Niebawem zostanie oddana do użytku pętla autobusowa przy ul. Turkusowej. Większość autobusów kursujących po naszej dzielnicy będzie dowoziła pasażerów na pętle przy ul. Turkusowej.

Nowa siatka połączeń miała być znana w maju i być uruchomiona od września. Mamy już wrzesień, a siatka jest dalej nieprzygotowana. Od stycznia namawiam prezydenta Krzystka, aby zostały jak najszybciej przedstawione propozycje nowej siatki połączeń autobusowych na Prawobrzeżu - abyśmy mogli zgłosić swoje propozycje i uwagi, a Urząd odbył na jej temat konsultacje z radami osiedli, szkołami, przedszkolami i innymi grupami społecznymi.

Dzięki ostatnim naciskom radnych, prezydent najpóźniej 14 września przedstawi propozycję nowego rozkładu jazdy. To niestety jest bardzo późny termin, ponieważ konsultacje społeczne znowu zostaną przeprowadzone mało profesjonalnie, w pośpiechu, bez możliwości przeanalizowania i wdrożenia uwag mieszkańców.

Jeśli chcemy, aby komunikacja miejska na Prawobrzeżu była dopasowana do naszych potrzeb musimy wziąć sprawy w swoje ręce.

Dlatego zachęcam do podpisania poniższej petycji i wypisania swoich uwag odnośnie komunikacji autobusowej na Prawobrzeżu. Mam nadzieję, że prezydent Krzystek nie zignoruje naszych potrzeb i uwagi zostaną uwzględnione w nowej siatce połączeń.Szanowny Panie Prezydencie,

w związku z tworzoną nową siatką połączeń na Prawobrzeżu apeluję o poprawę połączeń pomiędzy naszymi osiedlami. Dotychczas wiele osiedli było bardzo słabo skomunikowanych z innymi punktami naszej dzielnicy oraz lewobrzeżem Szczecina. Autobusy linii 54, 55, 64, 84, 73, 77, 79 kursują bardzo rzadko. Wiele osób z tego powodu musiało zrezygnować z dojazdu do szkoły lub pracy komunikacją miejską i przesiąść się w samochód.

Nowa siatka połączeń powinna być przyczynkiem do poprawy funkcjonowania komunikacji na Prawobrzeżu, a nie możliwością szukania oszczędności. Dzięki poprawie jakości komunikacji miejskiej zmniejszymy ruch na ulicach, zanieczyszczenie powietrza i hałas na naszych osiedlach, a w dodatku mieszkańcy przestaną marnować czas czekając po 20-30 minut na przyjazd autobusu.

Dlatego w szczególności apeluję o polepszenie częstotliwości połączeń pomiędzy

i

oraz wnoszę dodatkowe uwagi (opcjonalnie):


Z wyrazami szacunku

Osiedle:

No Comments Yet.

Leave a comment