Przetarg na Park Majowe ogłoszony! | Wojciech Dorżynkiewicz

Przetarg na Park Majowe ogłoszony!

Zakład Usług Komunalnych do 9 maja czeka na oferty od wykonawców, którzy chcieliby podjąć się wykonania parku na Majowym. W czerwcu powinniśmy poznać wykonawców. W wakacje rozpoczną się prace budowlane. Park ma być gotowy do 30 września 2017 r. 

Wykonawca będzie musiał na nowo ukształtować teren i istniejące skarpy, wymienić nawierzchnie prowadzące do garaży przy Gombrowicza i transformatora przy ul. Wańkowicza.

Park będzie podzielony na dwie części. Pierwsza (większa) dotyczy obszaru pomiędzy Iwaszkiewicza, Gombrowicza i Andrzejewskiego. Druga część jest zlokalizowana pomiędzy Iwaszkiewicza i Wańkowicza. Na terenie nieużytków powstaną alejki parkowe, pergola, altana, plac zabaw dla dzieci. Zostanie także stworzona ścieżka zdrowia i rzeka żwirowa. Wykonawca będzie zobligowany do dokonania zasadzeń drzew i zieleni. Cały teren będzie oświetlony.

Wykonawca będzie musiał dokonać ekspertyzy ornitologicznej, aby w okresach lęgowych nie zniszczyć przypadkiem gniazd ptaków. Na czas budowy teren będzie ogrodzony.

Historia

O powstanie Parku Majowe wraz z Radą Osiedla walczyliśmy od 2010 roku. Dwukrotnie zgłaszałem projekt budowy parku na Majowym w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Przy obu edycjach wraz ze znajomymi odwiedziłem większość mieszkańców Majowego. Wręczaliśmy ulotki informacyjne, tłumaczyliśmy jak zagłosować. Dzięki temu w pierwszej edycji SBO Park Majowe uzyskał 1079 głosów, a w drugiej ok. 1700.

Silne lobby inicjatorów i mieszkańców sprawiło, że potrzeba powstania parku na Majowym została dostrzeżona przez władze miasta. Udało się wpisać realizację parku do Wieloletniej Strategii Inwestycyjnej miasta i zabezpieczyć w budżecie pieniądze na jego realizację. Efektem tych prac jest właśnie ogłoszony przetarg. Już niebawem mieszkańcy Majowego i Słonecznego będą mieli pod swoimi oknami wspaniały, zielony teren!

6 lat staran!

 

 

1 Response

  1. 28 października 2011

    http://www.gs24.pl/wiadomosci/szczecin/art/5449898,na-majowym-nowy-park-bedzie-kolejne-ladne-miejsce,id,t.html:
    “Na osiedlu Majowym powstanie park. Będzie siłownia pod chmurką, strefa rozrywki i inne atrakcje. Park powstanie w rejonie ulic Andrzejewskiego, Iwaszkiewicza i włączając wąski pasek przy ul. Wańkowicza. Całość zajmie około 2 hektarów. W parku zostanie wydzielony pas rekreacyjno-wypoczynkowy dla mieszkańców, strefa rozrywki i zabaw dla dzieci i młodzieży, siłownia pod chmurką dla dorosłych. Teren zostanie otoczony ścieżką szerokości 3 metrów, która pozwoli na jazdę na rowerze, na rolkach czy nordic walking. Wewnątrz będą węższe ścieżki do spacerów uwzględniające ścieżki wydeptane wcześniej przez mieszkańców. – Konsultowaliśmy projekt z mieszkańcami i bardzo im się podobał – mówi Roman Walaszkowski, przewodniczący Rady Osiedla Majowe. – Teraz biuro projektowe nanosi poprawki w koncepcji zagospodarowania parku. Na początku grudnia po akceptacji przez Zakład Usług Komunalnych i rady osiedla projekt zostanie złożony w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Projekt parku jest realizowany z pieniędzy przeznaczonych z budżetu miasta na inicjatywy osiedlowe. Koncepcja zagospodarowania kosztowała 50 tys. zł.”

    Zacytowałem artykuł z Głosu Szczecińskiego z października 2011 roku. Proszę sobie nie przypisywać specjalnych zasług, bo ten park miał powstać RÓWNOLEGLE z parkiem przy ul. Kutrzeby. Tamten park istnieje już od ponad dwóch lat.

    A CO Z SIŁOWNIĄ “POD CHMURKĄ” – będzie, czy wypadła z projektu?

Leave a comment