Przywróćmy Szczecinowi Woodstock! | Wojciech Dorżynkiewicz

Przywróćmy Szczecinowi Woodstock!

Kilka dni temu Jerzy Owsiak opublikował na swoim Facebook’u materiał wideo dotyczący problemów z organizacją Przystanku Woodstock. Kolejny raz Przystanek Woodstock uzyskał miano imprezy o podwyższonym ryzyku. Przez to organizator musi ponosić znacznie wyższe koszty organizacji wydarzenia (związane z dodatkowymi ochroniarzami, kilometrami barierek etc.). Decyzja o nadaniu festiwalowi takiej rangi ma podłoże czysto polityczne i brakuje merytorycznych przesłanek do tego, aby impreza była w jakiś szczególny sposób zabezpieczana.

PiS niestety zrobi wszystko żeby zniszczyć WOŚP, Przystanek Woodstock i Jerzego Owsiaka. Jerzy Owsiak na swoim wideo zauważył, że w czasie, gdy odbywa się Woodstock, to w Szczecinie jest organizowany zlot żaglowców i mimo podobnej lokalizacji geograficznej, równie wielkich tłumów, to nikt nie pomyślał o tym, że TTSR także powinno być imprezą o podwyższonym ryzyku.
Należy wspierać dobrych ludzi i cenne inicjatywy.Będę gorąco zachęcał prezydenta Krzystka do tego, aby zaprosił na spotkanie Jerzego Owsiaka. Wyjdźmy z propozycją, aby Przystanek Woodstock za rok odbył się w naszym mieście. Gmina Kostrzyn ze względu na swój ograniczonybudżet nie może w zbyt dużym stopniu partycypować w kosztach organizacji imprezy. Szczecin mógłby być dla Jerzego Owsiaka idealnym partnerem.
Organizacja w Szczecinie Przystanku Woodstock byłaby ogromną promocją dla naszego miasta. Rozmawiałem z wieloma osobami na ten temat. Na moim facebook’owym profilu tylko 30 osób było przeciwnych ściągnięciu do Szczecina Woodstocku, a 300 osób wypowiedziało się za organizacją w naszym mieście tej imprezy. Wyjdźmy naprzeciw oczekiwaniom szczecinian. Woodstock to marka sama w sobie. Na festiwal przyjeżdża młodzież z całej Polski. Osoby te mogłyby poznać Szczecin, zobaczyć jak bardzo jest to atrakcyjne miasto. Część z nich może zdecydowałaby się podjąć tu studia lub przenieść do pracy. To mógłby być jeden z elementów walki z zatrzymaniem „drenażu mózgów” z jakim boryka się nasze miasto.
Jestem świadom, że decyzja o przeniesieniu festiwalu nie należałaby do prezydenta Krzystka czy do Rady Miasta, a do Pana Jerzego Owsiaka. Nie wiem też czy Jerzy Owsiak chciałby Przystanek Woodstock ponownie zrobić w Szczecinie. Jednak jeśli nie wyjdziemy z inicjatywą i nie zaproponujemy tego, to możemy stracić dobrą okazję na ściągnięcie do nas wspaniałego festiwalu.

No Comments Yet.

Leave a comment