Stop marginalizacji Pomorza Zachodniego. Petycja w sprawie równego podziału środków na remonty dróg lokalnych | Wojciech Dorżynkiewicz

Stop marginalizacji Pomorza Zachodniego. Petycja w sprawie równego podziału środków na remonty dróg lokalnych

🚨Pomorze Zachodnie dostanie od rządu PiS o ponad 100 milionów mniej na remonty dróg lokalnych niż takie województwa jak Podlaskie (332 mln zł), Podkarpackie (270 mln zł), Świętokrzyskie (240 mln zł)💰💰💰

➡️To dalsza marginalizacja przez PiS naszego województwa. Zachodniopomorskie jest 5 pod względem powierzchni. 6 pod względem długości dróg powiatowych. Łącznie mamy więcej dróg niż Podkarpackie czy Świętokrzyskie. Dlaczego więc dostajemy prawie najmniej środków?⁉️🚨🚨🚨

➡️Z Artur Łącki zwróciliśmy się z interpelacją do marszałka Olgierd Geblewicz o interwencję w Ministerstwie Infrastruktury, aby środki zostały zwiększone i wyrównane do środków, które otrzymują inne wojewodztwa.

Poprzyj apel w sprawie równego traktowania Pomorza Zachodniego!

Szanowny Panie Ministrze, Szanowni Panowie Posłowie Prawa i Sprawiedliwości!

Pragniemy wyrazić nasze oburzenie dotyczące nierównego podziału pieniędzy na remonty dróg lokalnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Uważamy, że jest to kolejny przykład marginalizacji województwa Zachodniopomorskiego przez PiS.

Zachodniopomorskie jest piątym co do wielkości regionem w Polsce. Pod względem liczby kilometrów dróg powiatowych zajmujemy szóste miejsce w kraju. Łącznie mamy podobną liczbę dróg lokalnych co Świętokrzyskie, Podlaskie czy Podkarpackie. Jednak nasze samorządy dostaną na remonty o 100 milionów mniej niż te województwa.

Uważamy, że nie ma merytorycznych przesłanek ku temu, aby tak okroić budżet na zachodniopomorskie drogi i jest to decyzja stricte polityczna.

W związku z powyższym domagamy się wyrównania środków na drogi na Pomorzu Zachodnim do kwoty jakimi dysponują inne województwa.

Z wyrazami szacunku

Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celu dostarczenia zachodniopomorskim posłom Prawa i Sprawiedliwości oraz Ministrowi Infrastruktury listy osób popierających petycję i otrzymania informacji o dalszych działaniach mających na celu zaprzestaniu marginalizacji Pomorza Zachodniego.

No Comments Yet.

Leave a comment